categories-news

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το Σάββατο (25/9) στην Πετρούπολη το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καράτε Ανδρών Γυναικών. Συμμετείχαν όλα τα «δυνατά» ονόματα του αθλήματος, ενόψει του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος του Ντουμπάι, το Νοέμβριο (11-16/11).

«Το επίπεδο ήταν αρκετά υψηλό. Tα πράγματα ήταν καλύτερα απ΄ότι περιμέναμε και γενικά παρακολουθήσαμε πολύ δυνατούς αγώνες» δήλωσαν οι εθνικοί προπονητές, Σπύρος Μαργαριτόπουλος και Δημήτρης Τριανταφυλλης.

 

 

Πολυνίκης σύλλογος αναδείχθηκε ο Οδυσσέας Πετρούπολης με 4 χρυσά, 4 ασημένια και 2 χάλκινα μετάλλια.

 

-- Οι νικητές --

 

KATA ανδρών

1. Λάμπρος Μαρκεσίνης (Τζούντο Καράτε Αθηνών)

2. Παναγιώτης Καψάλης (Άθλος Περιστερίου)

3. Δημήτρης Γκερζέλης (ΑΣ Οδυσσέας)

3. Γιάννης Κουκουσέλης (ΑΕΣΠ Αλμωπία)

 

ΚΑΤΑ γυναικών

1. Τζωρτζίνα Ξένου (ΑΣ Οδυσσέας)

2. Αντωνία Μωυσίδου (ΑΣ Ειρήνη)

3. Νικολέτα Ζερβού (ΑΣ Οδυσσέας)

3. Σοφία Τσαγκερά (Πανημαθειακός)

 

Kumite -60kg ανδρών

1. Στέφανος Ξένος (ΑΣ Οδυσσέας)

2. Βασίλης Μαυρομμάτης (Οδυσσέας)

3. Λευτέρης Ντάβαρης (ΑΣΕΛΚ Φλόγα)

3. Δημήτρης Κουλούρης (ΑΣΣΚ Ηγουμενίτσας)

 

Kumite -67kg ανδρών

1. Διονύσης Ξένος (ΑΣ Οδυσσέας)

2. Παναγιώτης Φλώρος (ΑΣ Οδυσσέας)

3. Διονύσης Λιβέρης (ΑΣ Καλλιθέας)

3. Δημήτρης Αλεξίου (ΑΣ Καλλιθέας)

 

Kumite -75kg ανδρών

1. Βασίλης Βρούτσης (Ακαδημία Καράτε)

2. Διονύσης Καρωτός (ΑΣ Οδυσσέας)

3. Νίκος Μπασούκος (ΚΚΣ Αρένα)

3. Δημήτρης Στόλης (Brotherhood)

 

Kumite -84kg ανδρών

1. Κωνσταντίνος Μαστρογιάννης (Δόξα Γαλατσίου)

2. Γιώργος Γεννάδης (Σότοκαν Φαλήρου)

3. Κώστας Μπίνας (ΑΣΣΚ Ηγουμενίτσας)

3. Βασίλης Γιακουμίδης (Ακαδημία Καράτε)

 

Kumite +84kg ανδρών

1. Γιώργος Τζάνος (ΑΓΣ ShoKuKan)

2. Γιώργος Λιάτος (Γουάντο Ελληνικού)

3. Θανάσης Νικόπουλος (Καράτε Έδεσσας)

3. Σέργιος Καρβούνης (Shotokan Ζωγράφου)

 

Kumite -50kg γυναικών

1. Ζωή Στυλιανοπούλου (ΑΣΚ Η καρδιά του πολεμιστή)

2. Μαρκέλα Μάλλια (ΑΓΣ Περικλής)

3. Μαριέττα Κυριαζή (Σότοκαν Καράτε)

 

Kumite -55kg γυναικών

1. Μαρία Στόλη (Brotherhood)

2. Μαρία Τσαγκάρη (ΑΓΣ Περικλής)

3. Κατερίνα Λαθούρα (Άθλος Περιστερίου)

3. Παναγιώτα Κουλουρίδου (ΑΓΣ Περικλής)

 

Kumite -61kg γυναικών

1. Χριστίνα Νίκα (ΑΣ Οδυσσέας)

2. Κωνσταντίνα Πέππα (ΑΣ Οδυσσέας)

3. Φιλιώ Κουρή (Γουάντο Ελληνικού)

3. Ελευθερία Κουδουνάκου (ΑΓΣ Άμιλλα)

 

Kumite -68kg γυναικών

1. Βίκυ Πανετσίδου (Πανημαθειακός)

2. Κέλλυ Κυδωνάκη (Φαιστός)

3. Σταυρούλα Ωραιοπούλου (ΑΣΣ Λακκώματος)

3. Αναστασία Σγουροπούλου (Brotherhood)

 

Kumite +68kg γυναικών

1. Έλενα Χατζηλιάδου (Πιερικός)

2. Χρ. Φραγκούλη (Άθλος Περιστερίου)

3. Γεωργία Γιαννοπούλου (ΑΣΣΚ Περσέας)

 

 

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ

https://drive.google.com/file/d/1L7iu6qWEJP08qyuOFXh4wNXfm32rhxnK/view?usp=sharing

 

Ο ΠΙΝΑΚΑΣ ΜΕΤΑΛΛΙΩΝ

https://drive.google.com/file/d/1yNwrDkI7dfhWMBNK13uBggdZ8hGNeooI/view?usp=sharing

 

 

ΑΠΟΤΟΓΡΑΦΕΙΟΤΥΠΟΥ

Copyright © 2021 Hellenic Karate Federation, All rights reserved.

Οκτώβριος 2021
Δευ Τρι Τετ Πεμ Παρ Σαβ Κυρ
01
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
18
19
20
21
25
26
27
28
29
Subscribe on YouTube Upload to Flickr

Δηλωση συμμετοχής

karate register onlineΗλεκτρονική πλατφόρμα αγώνων ΕΛΟΚ
Online Registration


ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Χρήσιμες συνδέσεις

banner say no

S5 Box

Είσοδος